Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Skierniewicach

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 515022
  • Do końca roku: 193 dni
  • Do wakacji: 1 dzień

PRACOWNIA PLASTYCZNA

 

 

Pracownia jest miejscem spotkań młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, w ramach zajęć plastyki, kształtujących kreatywność godzin artterapeutycznych oraz sobotnich warsztatów dla absolwentów.

Uczestnicy w klimacie twórczej swobody rozwijają indywidualne formy wypowiedzi, poszukują własnych środków ekspresji, realizują swoje wizje.

 

Ważnym zadaniem Pracowni jest też promowanie twórczości niepełnosprawnych artystów.

Udział w konkursach i wystawach daje im możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym (artystycznym), a sukcesy w otwartych konkursach zacierają sztuczne granice sztuki niepełnosprawnych i pełnosprawnych twórców.

 

ARTYSTYCZNYM OPIEKUNEM GRUPY JEST DARIUSZ ZDROJEWSKI

Laureaci VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH.

26 maja 2018 r. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH.

LAUREACI KONKURSU „MOJA PRZYGODA W MUZEUM”

W Izbie Historii Skierniewic rozstrzygnięte zostały eliminacje XXIX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” (27.04). W tym roku przebiegały one pod hasłem „Źródła inspiracji”

fot. i tekst Joanna Młynarczyk Głos Skierniewic i...

Wernisaż wystawy Malarstwo i rysunek w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wystawę można oglądać do końca marca 2018 roku w MBP w Skierniewicach przy ul. Mszczonowskiej 43a

Wernisaż wystawy Malarstwo i rysunek w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy Malarstwo i rysunek - Pracownia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach.

 

Konkurs na „Najciekawszą kartkę bożonarodzeniową”

W dniu 19 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skierniewicach został rozstrzygnięty konkurs na „Najciekawsza kartkę bożonarodzeniową”. Dzieci przystąpiły do wykonania prac w technice dowolnej pod koniec listopada w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i...

Zainspirowani życiem i twórczością Estery Karp

Tekst i fot: Joanna Młynarczyk (Głos Skierniewic i Okolic)
..."Gratulacje i dyplomy odebrali autorzy prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej XXXIX Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja przygoda w muzeum”. Konkurs zorganizowało Muzeum Okręgowe w...

NAGRODY DLA NASZYCH ARTYSTÓW

W dniu 14 września w kinoteatrze Polonez na zaproszenie Urzędu Miasta zjawili się laureaci i finaliści olimpiad, turniejów i konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Wśród najlepszych byli nasi uczniowie razem z rodzicami. Gratulujemy naszym uczniom sukcesów,...

Konkursy plastyczne: „WODA źródło życia” i „WODA w moim mieście”

Wśród laureatów konkursów plastycznych znaleźli się nasi uczniowie!!! Wielkie gratulacje dla Mateusza Połcia, Rafała Antosa, Daniela Bryły, Piotra Traczyka oraz artystycznego opiekuna p.Dariusza Zdrojewskiego.