Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Skierniewicach

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 392978
  • Do końca roku: 96 dni
  • Do wakacji: 269 dni

PRACOWNIA PLASTYCZNA

 

 

Pracownia jest miejscem spotkań młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, w ramach zajęć plastyki, kształtujących kreatywność godzin artterapeutycznych oraz sobotnich warsztatów dla absolwentów.

Uczestnicy w klimacie twórczej swobody rozwijają indywidualne formy wypowiedzi, poszukują własnych środków ekspresji, realizują swoje wizje.

 

Ważnym zadaniem Pracowni jest też promowanie twórczości niepełnosprawnych artystów.

Udział w konkursach i wystawach daje im możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym (artystycznym), a sukcesy w otwartych konkursach zacierają sztuczne granice sztuki niepełnosprawnych i pełnosprawnych twórców.

 

ARTYSTYCZNYM OPIEKUNEM GRUPY JEST DARIUSZ ZDROJEWSKI

NAGRODY DLA NASZYCH ARTYSTÓW

W dniu 14 września w kinoteatrze Polonez na zaproszenie Urzędu Miasta zjawili się laureaci i finaliści olimpiad, turniejów i konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Wśród najlepszych byli nasi uczniowie razem z rodzicami. Gratulujemy naszym uczniom sukcesów,...

Konkursy plastyczne: „WODA źródło życia” i „WODA w moim mieście”

Wśród laureatów konkursów plastycznych znaleźli się nasi uczniowie!!! Wielkie gratulacje dla Mateusza Połcia, Rafała Antosa, Daniela Bryły, Piotra Traczyka oraz artystycznego opiekuna p.Dariusza Zdrojewskiego.

WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU W BYDGOSZCZY

25 listopada 2016 roku w Bydgoszczy


odbędzie się wystawa malarstwa i rysunku


z kuźni talentów Pracowni Plastycznej


Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Skierniewicach.Bardzo się cieszymy, że prace naszych uczniów będą zaprezentowane

w Kujawsko - Pomorskim...