Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Skierniewicach

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 478384
  • Do końca roku: 255 dni
  • Do wakacji: 63 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. INTERNAT

INTERNAT

Przygotowania do świąt w internacie

Zbliżają się Święta Wielkanocne dlatego też w grupach trwają przygotowania. Cały tydzień minął nam na dekoracji różnych symboli świątecznych. Podczas prac nie zapomnieliśmy o przypomnieniu zwyczajów świątecznych jak i ciekawych anegdot wielkanocnych.

 

Zajęcia kulinarne w internacie

Kolejne zajęcia kulinarne przebiegły w bardzo przyjemniej atmosferze i pełnej smaków. Wychowankowie internatu zmierzyli się z hot dogami. Pracowali wszyscy. Jedni przygotowywali parówki pozostali kroili bułki. W oczekiwaniu na posiłek omówiliśmy historię powstawania hot dogów.

KREATYWNE ZABAWY W INTERNACIE

Czy można zrobić samodzielnie piasek kinetyczny? Zajrzyjcie do galerii, polecamy!

Zajęcia kreatywne

Wychowankowie wspólnie z wychowawcami pastanawili aktywnie i kreatywnie spędzić popołudnie.Tym razem postanowiliśmy twórczo wykorzystać dłonie w zabawie plastycznej z zastosowaniem masy solnej.

Zabawa andrzejkowa w internacie

W dniu 29.11.2017 r późnym popołudniem wychowankowie internatu oraz bursy upamiętnili zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja.

Pieczone jabłka

Zajęcia kulinarne rozpoczęliśmy od babcinego przepisu „jabłuszka w cynamonie”. Podczas nauki doskonale się bawiliśmy. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy wychowankowie czynnie brali udział w naszej uczcie. Jedni drylowali jabłka, inni pozostali je miodem oraz cynamonem. Ułożone...

Jesienne porządki - 2017

Czwartkowe popołudnie, jesienna pogoda, ostatnie promienie słońca- dzień idealny na sprzątanie terenów zielonych.Wychowankowie Internatu również zaangażowali się w prace przy szkole. Jesiennym porządkom towarzyszyło dużo zabawy i uśmiechu.

Grzybobranie Internat 2017

Po deszczowych dniach i ciepłych nocach pojawiły się grzyby. Po przypomnieniu i omówieniu zasad bezpiecznego grzybobrania wybraliśmy się na „nasze zbiory”. Poza grzybami niejadalnymi, które posłużyły nam jako przykład grzybów szkodliwych i trujących dla ludzi, znaleźliśmy...

Wizyta w cukierni

Jedno z naszych popołudni spędziliśmy na wizycie w cukierni.

Biuro Wystaw Artystycznych

Biuro Wystaw Artystycznych w Skierniewicach.

Dzień kulinarny

Po raz kolejny odbyły się zajęcia w ramach koła kulinarnego.

Zajęcia sportowe w kręgielni

Jednymi z wielu naszych popołudniowych zajęć jakie odbywają się w Internacie są wyjazdy i wycieczki na kręgle.

Koło kulinarne w Internacie

Od listopada w Internacie działa  koło kulinarne. Wychowankowie pod czujnym okiem wychowawców przyrządzają posiłki dzięki czemu doskonalą umiejętności samodzielnego przygotowywania potraw.

Wychowankowie uczestniczyli w pieczeniu prostych ciast, ciasteczek oraz przyrządzali desery. W...

PORADY PANI KOSMETOLOG

W listopadzie do naszego internatu przyjechała pani kosmetolog. która opowiedziała nam o swojej pracy. Wychowankowie samodzielnie wykonali peeling dłoni, a także dowiedzieli się jak domowymi sposobami należy dbać o dłonie i paznokcie. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem i...

WIGILIA

W świątecznej atmosferze 15 grudnia w Internacie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie przez naszych wychowanków świetlicy  znalazła się choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów. Spotkanie wigilijne odbyło przy długim stół nakryty...