Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Skierniewicach

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 463662
  • Do końca roku: 286 dni
  • Do wakacji: 94 dni

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Wycieczka do Otrębus - Centrum Folklorystyczne

21 lutego odbyła się wycieczka do Centrum Folklorystycznego w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" w Otrębusach.

561 Urodziny Miasta Skierniewice

Każdego roku uczniowie naszej szkoły pamiętają o rocznicy nadania praw miejskich Skierniewicom. W zeszłym roku z okazji 560 - lecia posadziliśmy dąb, pod którym zakopaliśmy kapsułę czasu.  W tym roku z okazji 561 – lecia planujemy zwiedzanie pięknych i ciekawych miejsc w naszym...

PORANEK MUZYCZNY

Kolejne spotkanie z muzyką.

BLIŻEJ TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI

Cieszymy się bardzo, że wyjazdy do Teatru Wielkiego w Łodzi są tak dobrze przez Państwa (Rodziców) i uczniów odbierane. Jeszcze przed feriami obejrzeliśmy balet "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Wielką atracją był udział orkiestry grającej "na żywo" cały spektakl.

 

BEZPIECZNE FERIE

25 stycznia odbyło się spotkanie poświęcone wspólnemu czytaniu. Tematem przewodnim była zima i bezpieczne ferie. Wiersze o zimie przybliżyły wszystkim  tę porę roku i zachęciły do zabaw na świeżym powietrzu.           

OSPAR 2017

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH ARTYSTÓW!!!
XXII OSPAR JUŻ ZA NAMI...
Jury postanowiło:
"...Wyróżnienie specjalne przyznane w imieniu patrona honorowego J.M Rektora APS dla Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Skierniewicach..."

DOBRZE SIĘ ODŻYWIAM, JEM OWOCE I WARZYWA

W dniu 06 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Przysposabiających do pracy oraz Branżowej Szkoły I Stopnia „Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej” uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. DOBRZE SIĘ ODŻYWIAM, JEM OWOCE I WARZYWA. 

 

 

Urodziny!!!

Uczniowie klas IIa, IIb i IIIb spotkali się na urodzinach swoich kolegów. Świętowali: Marcin, Kasia, Mateusz, Arek, Ela i Asia. Uczniowie otrzymali wiele prezentów, złożono im życzenia i odśpiewano 100 lat. Tort urodzinowy był przepiękny i przepyszny. Jubilaci przyjęli swoich gości...

Załęcze Wielkie dzień 2

Załecze Wielkie - dzień drugi - Ceramilandia. Dzień upłynął na zabawie, rozrywce i zdobywaniu uprawnień na "młodego ceramika". Na koniec wyprzedziliśmy czas... - pierwsze w tym roku spotkanie z Mikołajem zaliczone.

 

Wizyta w Załęczu Wielkim

Pierwszy dzień pobytu z w Załeczu Wielkim za nami. Spędziliśmy go bardzo intensywnie. Zwiedziliśmy ośrodek "Nadwarcianski Gród ". Uczestniczyliśmy w warsztatach: przyrodniczo-ekologicznych, rękodzieła artystycznego i integracyjno- społecznych. Pełni wrażeń, późno...

11 listopada - Dzień Niepodległości

W dniu 10 listopada odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości. Uczniowie z gimnazjum, szkoły przysposabiającej do pracy i szkoły branżowej przybliżyli zawiłe losy naszego kraju. Pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych uczniów wprowadziły nas w podniosłą atmosferę apelu.

Apel...

Porządkowanie najstarszego cmentarza w Skierniewicach

30 października 2017 roku nasi uczniowie wraz z wychowawcami po raz kolejny wzięli udział w akcji „Ocalić od zapomnienia”. Od wczesnych godzin porannych porządkowaliśmy najstarszy skierniewicki cmentarz, mieszczący się przy ulicy Rawskiej. Przygotowując się z uczniami do udziału w...

Ocalić od zapomnienia

W listopadzie szczególnie pamiętamy o tych, którzy odeszli,  o tych, którzy przez to życie już przeszli...

Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego

W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, młodzież Szkoły Przysposabiającej do Pracy poznaje różne zawody i miejsca pracy.

Wspólne czytanie

W naszym ośrodku od kilku lat odbywają się  spotkania z książką zatytułowane ,,Wspólne Czytanie”.  

To już 20 urodziny Marcina!

W dniu 26 września  świętowaliśmy 20 urodziny naszego ucznia Marcina. Wszystkiego najlepszego Marcin, życzymy Ci zdrowia i spełnienia marzeń.